Боротись за своїх.
Достойне життя ветеранам

Ми забезпечуємо ветеранів інклюзивними автомобілями, що дозволяють їм уникнути ізоляції та знайти своє місце в суспільстві, адже мобільність є одним із ключових факторів якості життя.
Переобладнані інклюзивні автомобілі
Головний редактор “Економічної правди” Микола Максимчук і координатор проєкту Дмитро Рясний
Ветеран у першому переобладнаному автомобілі
Процес переобладнання автомобілів на інклюзивні

Боротись за своїх

Це проєкт не про співчуття. Він про силу та можливості для всіх нас.

Сьогодні в Україні – понад 300 тисяч ветеранів з інвалідністю, які після поранень змушені заново вчитися жити, шукати нове місце та роль у суспільстві. Багато з них – молоді й активні, готові працювати, будувати сім’ї, продовжувати підтримувати свою країну. Але їхня головна перепона – мобільність… де банальна неможливість дістатися на роботу стає новою битвою.

Держава шукає рішення для адаптації інфраструктури та громадського транспорту. Бізнес розробляє програми реінтеграції. Об’єднання зусиль у боротьбі за своїх, за їх повернення до життя – це нова реальність і новий виклик, не менш екзистенційний, ніж допомога фронту.



Боротись за своїх. Достойне життя ветеранам


Чому це важливо:

  • 9 мільйонів українців виїхали через війну. За прогнозами, повернеться лише половина.
  • Україні доведеться залучати трудових мігрантів або системно працювати над реінтеграцією ветеранів.
  • Тому, що людське життя – цінність. Ми боролися і будемо боротися за своїх: як за повернення полонених, так і за повернення до повноцінного життя кожного, хто цього потребує.
  • Ветерани з інвалідністю, які отримують адаптивний транспорт, збільшують рівень зайнятості на 30–40% (за даними проєктів в Україні та ЄС).
  • Мобільність – це не просто зручність. Це економічний мультиплікатор: соціальна мобільність сприяє зростанню ВВП і зменшенню нерівності, а транспортна мобільність дає доступ до роботи та розвитку бізнесу. Для України сьогодні ці напрямки критично важливі – вони допомагають зберегти людський капітал і компенсувати демографічні втрати.
  • Забезпечення 10% ветеранів з інвалідністю інклюзивними авто може принести економіці додаткові 200 млн дол. завдяки їхньому поверненню до роботи (розрахунки на основі даних Мінсоцполітики).

Що ми робимо

З 2024 року ми ініціювали проєкт із закупівлі та переобладнання автомобілів під потреби ветеранів з інвалідністю, які демобілізувалися після служби. На сьогодні знайдені технічні рішення, налагоджено процес пошуку автомобілів потрібних моделей, закупівлі необхідних комплектуючих. Над проєктом працює команда інженерів та майстрів.

Нас підтримує український бізнес, який поділяє нашу ідею. Перший автомобіль був придбаний і переобладнаний завдяки благодійному фонду Favbet Foundation. Ми готові ділитися цим досвідом, щоб залучати нових і нових партнерів.



Партнерам

Якщо ваш бізнес готовий допомогти – пишіть. Ми відкриті до обговорення умов співпраці.

Це не благодійність. Це інвестиція в тих, хто вже довів: Україна варта того, щоб за неї боротися.

Координатор проєкту:

Дмитро Рясний: write1991@gmail.com

OSZAR »